Jak wycenić mieszkanie? Szybki sposób i błyskawiczna sprzedaż 2021

jak-bezplatnie-wycenic-mieszkanie-2021

Jak wycenić mieszkanie? Szybki sposób i błyskawiczna sprzedaż 2021

jak-bezplatnie-wycenic-mieszkanie-2021

Czy ty również należysz do osób, które zadają sobie pytanie jak wycenić mieszkanie? Wiedza na temat jego wartości jest Ci potrzebna do wystawienia ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Dowiesz się z tego artykułu jak otrzymać darmową wycenę mieszkania i jak krok po kroku przejść poprzedzającą ją procedurę. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego wycena mieszkania online jest ważna

Miliony ludzi żyje w swoich mieszkaniach i domach, nie wiedząc jaka jest ich rynkowa wartość. Tymczasem brak takiej wiedzy może być niezwykle zdradziecki, szczególnie podczas niektórych sytuacji. Do jednej z nich można zaliczyć potrzebę zakupu nowego ubezpieczenia nieruchomości. Każdy, kto kiedykolwiek to robił, wie że w polisie należy podać wartość mieszkania. Nie znając realnej, rynkowej wartości, bardzo łatwo jest podać zaniżoną lub zawyżoną wartość. Czy będzie to mieć jakieś konsekwencje? Oczywiście że tak. Jeśli podasz zawyżoną wartość swojej nieruchomości, zapłacisz wyższą składkę za ubezpieczenie. Nie oznacza to również że w wypadku szkody, ubezpieczyciel wypłaci ci wyższe odszkodowanie. Każdorazowo przy zgłaszaniu szkody, nieruchomość jest dokładnie wyceniana. To co podajesz w polisie, jest wyłącznie maksymalną kwotą, do której nieruchomość może być ubezpieczona. Przykładowo, jeśli wycena mieszkania online opiewa na wartość 300 tysięcy złotych, a ty w ubezpieczeniu określisz jego wartość na 400 tysięcy, nie oznacza to że uzyskasz odszkodowanie wyższe o 100 tysięcy. Byłoby to wbrew przepisom prawa, które mówią że na ubezpieczeniach nie można zarabiać, a mają one pokrywać realne straty poniesione przez właściciela. Nieco inaczej wygląda sytuacja kiedy do ubezpieczenia wpiszemy zaniżoną wartość nieruchomości. Korzyścią z tego wynikająca będzie niższa składka… i na tym koniec korzyści. Wadą podania zbyt niskiej wartości nieruchomości będzie zaniżone odszkodowanie w przypadku konieczności jego wypłaty. Okazać będzie się mogło, że pieniądze te nie wystarczą na odbudowę mieszkania lub przeprowadzenie w nim koniecznego remontu. Jak widać, wycena mieszkania online pozwala uniknąć wyżej wymienionych problemów, ciesząc się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa przez długi czas.

Może cię zainteresować KALKULATOR WYCENY NIERUCHOMOŚCI – SKUP NIERUCHOMOŚCI 2021

Jak wycenić mieszkanie na potrzeby sprzedaży

Jesteś na etapie sprzedaży mieszkania, ale nie wiesz za jaką kwotę go wystawić? Nie możesz pozwolić sobie na popełnienie błędu i wystawienie mieszkania ze zbyt niską ceną. Stracisz na tym i nie będziesz mógł już tego naprawić. Na pewno nie chcesz popełnić takiego karygodnego błędu, zatem już teraz powinieneś się dowiedzieć jak wycenić mieszkanie przez Internet oraz jakie są tego korzyści. A zapewniamy cię, że jest ich cała masa!

  1. Wycena mieszkania online jest bezpłatna – oduczyliśmy się tego, że w dzisiejszym świecie cokolwiek można dostać za darmo. Na każdym bowiem kroku jesteśmy zmuszani do płacenia za jakiekolwiek usługi. Miłą zatem odmianą może być sam fakt, że wycenę mieszkania przez internet można uzyskać zupełnie za darmo! Oszczędzasz w ten sposób pieniądze, które możesz przeznaczyć na zupełnie inny cel – np. wykupienie opcji promowania swojego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości.

  1. Darmową wycenę mieszkania możesz wykonać wielokrotnie – możesz chcieć poznać cenę nie tylko jednego, ale wielu swoich mieszkań. Nie ma problemu abyś to zrobił. Wystarczy tylko wielokrotnie przeprowadzić cały proces wypełniania wniosku, a efektem tego będzie każdorazowa wycena. Nie ma ograniczeń oraz innych warunków.

  1. Jak wycenić mieszkanie będąc firmą – również firmy oraz inwestorzy, którzy chcą otrzymać wycenę mieszkania online do celów komercyjnych, mogą skorzystać z naszego narzędzia. Oni również mogą liczyć na 100% brak kosztów. Wycena przez internet zawsze jest bezpłatna i dostępna dla każdej osoby, która tylko chce ją dla siebie wykonać.

Z jakich mechanizmów korzysta wycena mieszkania online?

Czy całą dobę pracownicy siedzą przed komputerami i realizują bezpłatne wyceny mieszkań? Oczywiście że nie. W takim przypadku to narzędzie nie mogłoby działać bezpłatnie. Darmową wycenę mieszkania można uzyskać dzięki zaawansowanym mechanizmom komputerowym, które stosując analizę porównawczą mieszkań w tej samej okolicy, w której znajduje się twoja nieruchomość, przedstawiają rynkową cenę. Z tego również powodu wycena mieszkania online ma największą dokładność w dużych miastach, w których rynek nieruchomości jest stosunkowo dobrze rozwinięty i występuje spora ilość mieszkań, których ceny mogą być między sobą porównywane.

Warto przeczytać NABĄDŹ MIESZKANIA OD DEWELOPERA – JAK TOŻ ODBYĆ W ESTETYCZNY SPOSÓB?

Jak wycenić mieszkanie online – krok po kroku

Instrukcja wyceny mieszkania przez internet jest niesamowicie prosta i szybka. Składa się wyłącznie z kilku kroków niżej opisany.

  1. Wybierz lokalizację nieruchomości – aby wycena mieszkania online mogła prawidłowo zadziałać, niezbędne jest wskazanie dokładnej lokalizacji, w której nieruchomość się znajduje. Im precyzyjniej zostanie określone to miejsce, tym darmowa wycena mieszkania będzie bardziej precyzyjna i wiarygodna. Jeśli obawiasz się że ktoś pozna miejsce twojego mieszkania, nie musisz się tym martwić. Tego typu serwisy dbają o bezpieczeństwo przesyłanych do nich danych, stosując najnowocześniejsze systemy ochrony oraz szyfrowania danych. Ponadto żadne przekazane przez ciebie dane nie są zapisywane i przechowywane na serwerach, a wyłącznie analizowane tylko w momencie, w którym wykonywana jest wycena mieszkania online.

  1. Określ parametry mieszkania jak wycenić mieszkanie, o którym nie wiemy zbyt wiele? Przede wszystkim należy określić jego powierzchnię, czyli metraż. Jest to jeden z najważniejszych parametrów mających wpływ na wartość wyceny. Im większe mieszkanie tym cena wyższa? W przybliżeniu można tak powiedzieć, ale zdarzają się sytuację, w których mała i komfortowo urządzona kawalerka w dobrej lokalizacji, będzie miała większą cenę niż duże mieszkanie np. w starej kamienicy. Pozostałe informacje o mieszkaniu, które koniecznie należy podać jak chcemy wycenić mieszkanie to ilość kondygnacji w budynku, rok budowy i dalsze udogodnienia.

  1. Odbierz darmową wycenę mieszkania – kiedy wszystkie dane uzupełniłeś, nie zostaje nic innego jak poczekać aż wycena mieszkania online będzie gotowa. Zostanie ci ona wyświetlona na stronie serwisu, może również być wysłana na adres e-mail. Każdy, kto chce wiedzieć jak wycenić mieszkanie powinien skorzystać z tej metody. Zapewnia ona wiele korzyści, ale przede wszystkim ułatwia szybką sprzedaż nieruchomości, nie odstraszając klientów za wysoką ceną lokalu.

No Comments

Post A Comment